مدارک لازم برای اجاره ماشین در دبی

شرایط لازم کرایه ماشین در دبی

شرایط لازم برای اجاره خودرو در دبی به تفکیک نوشته شده است و این مدارک برای توریست‌ها و اشخاص مقیم امارات متفاوت است. همچنین برای رنت خودرو در دبی به‌صورت بدون راننده می‌توانید، ابتدا پس از مشاهده و آماده‌سازی مدارک زیر از طریق صفحه شعبه اجاره خودرو سعادت رنت در دبی رزرو خود را نهایی کنید. برای ارسال مدارک می‌توانید یا از طریق پنل ثبت‌نام مدارک خود را آپلود نمایید، یا از طریق واتس‌اپ این مدارک را برای ما ارسال نمایید.

مدارک لازم برای اجاره خودرو در دبی برای گردشگران ایرانی:

 1. تصویر گواهینامه رانندگی بین المللی
 2. تصویر ویزا
 3. تصویر پاسپورت راننده
 4. پرداخت مبلغ کرایه + ودیعه نقدی ضمانت (deposit)

نکات مهم برای شرایط و قوانین اجاره خودرو در دبی:

سعادت رنت دارای مجوز رسمی رنت خودرو در امارات به شماره ثبت ۹۹۹۷۲۳ است و تمامی اطلاعات قراردادهای این مجموعه و مدارک شناسایی مشتریان در سیستم دولت امارات RTA ثبت می‌گردد.

به‌تمامی موارد قرارداد اجاره خودرو در دبی ۵% مالیات اضافه می‌گردد که این قراردادها کاملاً الکترونیک است.

در زمان تحویل خودرو یک نسخه از قرارداد اجاره خودرو در دبی برای شما ایمیل می‌گردد که این قرارداد کاملاً الکترونیکی است. ما در سعادت رنت در تمامی شعبات ایران، امارات و ترکیه برای کمک به محیط‌زیست هیچ‌گونه کاغذی مصرف نمی‌کنیم.

اگر ساکن ایران هستید، باید با مراجعه به یکی از شعب کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی برای اخذ گواهینامه بین‌المللی خود اقدام کنید.

پرداخت ودیعه ضمانت (deposit): ودیعه ضمانت در واقع مبلغی است که شما تحت عنوان ضمانت به شرکت اجاره‌دهنده خودرو پرداخت می‌کنید، در پایان قرارداد اجاره پس از ۳۰ روز کاری، بعد از کسر جرایم رانندگی، عوارض جاده‌ای (سالک) و در صورت به‌وجودآوردن خسارت‌های جزئی، این سبک هزینه‌ها طبق اسناد و فاکتور رسمی کسر و به‌حساب ایران یا امارات شما بازگردانده می‌شود.

شما می‌توانید حضوری یا غیرحضوری چه از طریق شعبه تهران و چه در زمان تحویل خودرو در دبی با هر واحد پولی شامل درهم امارات، تومان ایران، دلار یا یورو و حتی با BTC و USDT مبلغ ودیعه ضمانت و کرایه خودرو خود را پرداخت نمایید.

 درصورتی‌که مقیم امارات نباشید و دارای گواهینامه کشورهایی همچون آمریکا، اسپانیا، انگلیس و... هستید نیاز به ارائه گواهی‌نامه بین‌المللی نیستید.

 اگر دیگر همراهان شما تصمیم به رانندگی داشته باشند، لازم است تا مدارک آن‌ها را نیز ارسال نمایید.

مدارک لازم برای اجاره خودرو در دبی مخصوص اشخاص مقیم امارات:

 1. داشتن گواهینامه رانندگی امارات
 2. داشتن یک نسخه کپی از کارت اقامت امارات
 3. داشتن ویزای امارات
 4. داشتن پاسپورت امارات
 5. پرداخت هزینه ودیعه ضمانت (deposit)

مدارک لازم برای اجاره خودرو در دبی برای گردشگران غیر ایرانی و غیر مقیم امارات:

 1. گواهینامه رانندگی بین المللی (در صورت داشتن گواهینامه رانندگی کشورهای اروپایی و امریکایی نیاز به گواهینامه بین‌المللی نمی‌باشد).
 2. ویزای توریستی امارات 
 3. تصویر پاسپورت با اعتبار ۶ ماه
 4. پرداخت ودیعه ضمانت (deposit)

قرارداد اجاره خودرو به‌صورت رسمی است که شامل ۵ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده است و در دو نسخه آماده‌سازی شده است که در آن اطلاعات راننده، مشخصات خودرو، تجهیزات اضافه، بیمه، ساعت و محل تحویل و عودت خودرو مشخص شده است.

مدارک لازم اجاره خودرو در دبی برای خودروهای با راننده:

برای اجاره خودرو با راننده ابتدا خودرو را انتخاب کنید؛ سپس از قسمت رزرو آنلاین موجود در وب‌سایت برای رزرو آن اقدام نمایید. در صورتی که خودرو با راننده در مدت زمان انتخابی شما آزاد باشد، رزرو انجام خواهد شد. توجه داشته باشید به دلیل حضور راننده نیازی به ارائه‌ی هیچ‌گونه مدرک و دیپوزیت نیست؛ همچنین تمامی مسئولیت‌ها و خسارات احتمالی بر عهده‌ی راننده خواهد بود. لطفا توجه داشته باشید که حداقل زمان اجاره خودرو با راننده در دبی 5 ساعت است. خودروهای موجود در شرکت سعادت رنت با قیمت‌های متنوعی ارائه می‌شوند تا انتخاب‌های بیشتری پیش روی شما باشد.

اجاره خودرو در دبی

پس از آماده‌سازی مدارک می‌توانید از طریق همین صفحه رزرو خود را به صورت کاملا آنلاین نهایی نمایید، سپس با ثبت نام در سایت مدارک خود را آپلود نمایید.

بعد از رزرو آنلاین نیازی به تماس تلفنی نیست و کارشناسان ما حداکثر تا ۳ ساعت با شما تماس خواهند گرفت. درصورتی‌که بعد از رزرو آنلاین مدارک خود را نتوانستید آپلود نمایید، منتظر تماس کارشناسان ما بمانید تا از طریق واتس‌اپ مدارک شما را دریافت نمایند.

شرایط اجاره ماشین در دبی چیست؟

 1. حداقل سن برای اجاره خودرو در دبی ۱۹ سال است
 2. اخذ گواهینامه رانندگی بین‌المللی (افراد ساکن اروپا و کشورهای شورای خلیج‌فارس به مدت ۶ ماه پس از اقامت در امارات به گواهینامه بین‌المللی نیاز ندارند)
 3. داشتن یک نسخه کپی از پاسپورت راننده
 4.  پرداخت ودیعه ضمانت (دیپوزیت)

شرایط بیمه خودروهای اجاره‌ای:

شرایط بیمه خودروها برای شرکت‌های مختلف اجاره خودرو مختلف است. در زمان رزرو خودرو هر چه بیمه بهتری انتخاب کنید مسئولیت مالی شما در تصادفات کمتر خواهد شد. در نتیجه در هنگام تصادف هزینه کمتری را پرداخت می‌کنید. بهترین نوع بیمه خودروهای اجاره‌ای LDW بین المللی است. اما در تمامی تصادفات اگر خودرو تعداد روز زیادی در تعمیرگاه متوقف شود، این هزینه بر عهده شما است زیرا بیمه این نوع هزینه‌ها را پوشش نمی‌دهد. سعادت رنت فقط دو نوع بیمه دارد که به شرح زیر است و شما با انتخاب بیمه کامل می‌توانید تعهد مالی خود را در خسارت‌های احتمالی به وجود آمده کاهش دهید.

بیمه پایه: 

حداقل نوع بیمه و تعهد مالی را پوشش می‌دهد. این بیمه به صورت پیش فرض بر تمامی خودروها وجود دارد و حتما می‌بایست در نظر داشته باشید در بیمه پایه مسئولیت مالی تمامی خسارت و زیان‌ها بر عهده اجاره کننده است

 1. امداد جاده ای گسترده (ERA)
 2. تعهد ایمنی سعادت رنت (SSP)
 3. پوشش کامل سرقت
 4. بیمه شخص ثالث (ALI)
 5. هزینه‌ی خواب ماشین برعهده‌ی مشتری است

مبلغ بیمه پایه / روزانه: رایگان

بیمه کامل:

کامل‌ترین نوع بیمه بین المللی (LDW) خودروهای اجاره ای که تمامی پوشش‌ها را شامل می‌شود و مسئولیت مالی شما را تا سقف دیپوزیت شما کاهش می‌دهد. با انتخاب این بیمه شما جدیدترین مدل خودرو سعادت رنت را دریافت خواهید کرد. پوشش این نوع بیمه مخصوص خودروهای اجاره‌ای است و کاملا متفاوت با بیمه‌های شخص ثالث و بیمه بدنه است.

 1. امداد جاده ای گسترده (ERA)
 2. تعهد ایمنی سعادت رنت (SSP)
 3. پوشش کامل سرقت
 4. بیمه شخص ثالث (ALI)
 5. حداقل معافیت افت قیمت
 6. بیمه بدنه و حداقل مسئولیت (LDW)
 7. هزینه‌ی خواب ماشین برعهده‌ی مشتری است

مبلغ روزانه بیمه کامل / روزانه: معادل حدوداً ۳۵% کرایه خودرو

برای اجاره آسان خودرو این مراحل را دنبال کنید:

تمامی مراحل رزرو و درخواست‌های شما به صورت آنلاین و از طریق شعبه‌ی مرکزی (تهران) تایید می‌شود. 

1- ابتدا لازم است نوع سرویس (اجاره خودرو با راننده در دبی و اجاره خودرو بدون راننده در دبی) را مشخص کنید.

2- سپس خودروی مد نظر را از طریق وب‌سایت با قیمت و دیپوزیت‌های مشخص شده انتخاب کنید؛ اطلاعات تمامی خودروها کاملا به روز هستند؛ حالا بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ی اضافی رزرو را انجام بدهید. بعد از درخواست رزرو، کارشناسان ما در کمتر از ۳ ساعت برای تایید نهایی فاکتور و مدارک شناسایی با شما تماس خواهند گرفت.

3- ارسال مدارک مورد نیاز از جمله (گواهینامه بین المللی + پاسپورت + ویزا) از طریق آپلود در پنل کاربری خود در سعادت رنت یا ارسال با پیک یا واتس‌اپ

4- مراحل زیر را طی کنید:

 1. انتخاب نوع پرداخت
 2. پرداخت در ایران به صورت ریالی
 3. پرداخت به درهم در هنگام تحویل خودرو
 4. عقد قرارداد و ارسال برای مشتری 

5- آخرین مرحله‌ تحویل خودرو در محل مورد نظر شماست که با هزینه‌ی مجزا انجام می‌شود. حضور شخص نامبرده در قرارداد الزامی است و حتما قرارداد باید توسط ایشان امضا شود.

با گواهینامه رانندگی کدام کشورها می‌شود در دبی رانندگی کرد؟

Australia
Bahrain
Belgium
Canada (Quebec*)
China
Denmark
Finland
France
Germany
Greece
Hungary
Ireland
Italy
Kuwait
Latvia
Lithuania
Luxembourg
Netherlands(Holland)
New Zealand
Norway
Oman
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Saudi Arabia
Serbia
Singapore
Slovakia*
South Africa
Spain
Sweden
Switzerland
Turkey
United Kingdom (UK)
United States of America (USA)

این لیست مطابق با آپدیت سال ۲۰۱۹ است.

درباره سعادت رنت شعبه دبی، امارات:

شرکت بین المللی سعادت رنت متناسب با نیاز و بودجه شما خودرویی را در اختیارتان قرار می‌دهد تا سفر لذت‌بخش و به یادمادنی را تجربه کنید. ما برای آسایش بیشتر شما عزیزان متصدی فارسی زبان در دبی در نظر گرفته‌ایم نیز تا همه‌ی مراحل دریافت و تحویل خودرو را با کمترین دغدغه برای شما پیش ببرد. برای اجاره خودرو در دبی از مجموعه ما نیاز به چک ضمانت یا  credit card ندارید و به راحتی خودرو را در هر محل و ساعتی می‌توانید تحویل و عودت دهید. در صورتی که در این صفحه به سوالات شما پاسخ داده نشد می‌توانید از طریق واتس‌اپ با همکاران ما در ارتباط باشید. تیم پشتیبانی ما ۲۴ ساعته در طول هفته پاسخگوی سؤالات شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

دیپوزیت ( Deposit ) مبلغی است که در زمان اجاره خودرو به شرکت اجاره دهنده خودرو بابت ضمانت بازگرداندن خودرو و پرداخت جریمه های رانندگی پرداخت می‌نماید.
خودروهای اقتصادی: 1000 درهم خودروهای نیمه اقتصادی: 1200 درهم خودروهای لوکس: 1500 درهم خودروهای شاسی بلند: 2000 درهم خودروهای فوق لوکس: 3000 درهم
خیر، گواهینامه رانندگی بین‌المللی و یا داشتن گواهینامه امارات یکی از شرایط الزامی اجاره ماشین در دبی است و رانندگی در دبی بدون گواهینامه معتبر جزء جرایم سنگین برای پلیس دبی است.
هزینه اجاره خودرو با توجه به نوع خودرو متفاوت است اما شما می‌توانید چه از طریق شعبه تهران و چه در داخل دبی با هر واحد پولی حتی با BTC و USDT مبلغ کرایه و دیوزیت پرداخت نمایید.
بعضی از خیابان‌های معروف در دبی شامل هزینه عوارض جاده‌ای یا سالک هستند. بازدید از این خیابان‌ها به دلیل زیبایی و جاذبه‌های خاصی که دارند، پیشنهاد می‌شود.
ودیعه ضمانت پس از 30 روز به حساب شما بازگردانده می‌شود که در این مدت، از این مبلغ ممکن است هزینه‌های سالک (عوارض جاده‌ای) و جرایم احتمالی رانندگی کسر شده و به حساب شما بازگردانده شود. اگر ودیعه را از طریق شعبه تهران ما پرداخت کرده‌اید و می‌خواهید آن را در ایران دریافت کنید، هزینه حواله پول از دبی به ایران محاسبه می‌شود.
حداقل مدت زمان اجاره خودرو در دبی 2 روز و حداکثر 30 روز که قابل تمدید است. شما می توانید قرارداد اجاره خودرو را به صورت هفتگی یا ماهانه تمدید کنید. همچنین هر چه تعداد روزهای بیشتری درخواست کنید، هزینه کرایه خودرو کاهش یافته و تخفیف بیشتری دریافت خواهید کرد.
هر لوکیشنی که انتخاب کنید می‌توانید خودرو را تحویل بگیرید که پیشنهاد ما برای تحویل و عودت اگر هتل شما ترانسفر رایگان ندارد بهترین گزینه تحویل و عودت در فرودگاه دبی است.